Licensed to Ocean Athletics Track & Field Club
                                      HY-TEK's Meet Manager 01/10/2012 01:27 PM
                  2012 Festival Of Cross Country - 29/09/2012                  
                                 Crescent Park                                 
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 9 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 9 Year Olds
  1   313 Champoux, Paige     03 Langley Must           5:33.41  
  2   563 Ford, Charlie       03 West Point G           5:35.55  
  3   589 Watkins, Olivia     03 West Point G           5:36.61  
  4   256 Tschudi, Diana      03 Crofton Hous           5:37.65  
  5   432 Dawydiuck-Clozza,   03 Southpointe            5:44.85  
  6   510 Brandt, Amy         03 Valley Royal           5:48.78  
  7   517 McAuley, Olivia     03 Valley Royal           5:54.73  
  8   257 Turnbull, Ally      03 Crofton Hous           5:56.84  
  9   258 Yen, Allison        03 Crofton Hous           6:02.09  
 10   635 Fernback, Sophie    03 York House S           6:02.10  
 11   255 Sy, Rebecca         03 Crofton Hous           6:02.49  
 12   497 Marsh, Katelyn      03 St. John's S           6:03.68  
 13   528 Berringer, Stephan  03 Vancouver Ol           6:04.69  
 14   556 Butler, Miranda     03 West Point G           6:08.51  
 15   643 Low, Sabina         03 York House S           6:11.78  
 16   249 Mahaffy, Ciara      03 Crofton Hous           6:13.11  
 17   498 Mohammed, Alexa     03 St. John's S           6:16.35  
 18   553 Andrews, Claire     03 West Point G           6:26.18  
 19   574 Moxham, Mallory     03 West Point G           6:26.42  
 20   586 Smith, Sienna       03 West Point G           6:27.49  
 21   450 Lawson, Emma        03 Southridge             6:28.41  
 22   447 Fowler, Brooke      03 Southridge             6:37.33  
 23   644 MacDonald, Isabel   03 York House S           6:39.33  
 24   647 Shimmura, Mika      03 York House S           6:39.39  
 25   252 Meikle, Lauren      03 Crofton Hous           6:42.19  
 26   559 Clement, Lucia      03 West Point G           6:45.68  
 27   455 Wilson, Leah        03 Southridge             6:47.70  
 28   654 Wittig, Tera        03 York House S           6:54.50  
 29   630 Breakell, Lauren    03 York House S           6:56.84  
 30   237 Choo, Allison       03 Crofton Hous           6:57.40  
 31   448 Girard, Nicole      03 Southridge             7:04.36  
 32   562 Douglas, Lily       03 West Point G           7:04.86  
 33   243 Kirkwood, Emma      03 Crofton Hous           7:07.33  
 34   587 Stevenson, Leah     03 West Point G           7:40.66  
 35   650 Stewart, Alanna     03 York House S           7:59.05  
 36   454 Somji, Wafa         03 Southridge             9:07.43  
 
Event 2  Boys 9 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 9 Year Olds
  1   484 Xavier, Kristen     03 St. George's           5:06.75  
  2   233 Slaymaker, Cameron  03 Coquitlam Ch           5:15.71  
  3   617 Williams, Chase     03 West Point G           5:24.16  
  4   673 Cumming, Miller     03 West Point G           5:35.31  
  5   679 Janzen, Jaaron      03 Ocean Athlet           5:41.53  
  6   616 Vavasour, Kyle      03 West Point G           5:42.46  
  7   604 Healey, Cameron     03 West Point G           5:57.00  
  8   605 Healey, Kieran      03 West Point G           5:57.69  
  9   302 O'Krane, Kai        03 Hershey Harr           6:00.07  
 10   308 Howarth, Tyler      03 Kajaks Track           6:02.98  
 11   413 Penalosa, Elijah    03 Ocean Athlet           6:06.78  
 12   320 Smith, Nathan       03 Langley Must           6:07.99  
 13   319 Monro, Nicholas     03 Langley Must           6:08.71  
 14   613 Stoodley, Jack      03 West Point G           6:09.40  
 15   461 Kwak, Martin        03 Southridge             6:15.96  
 16   614 Timko, Davis        03 West Point G           6:20.88  
 17   674 Ward, Adam          03 St. George's           6:22.18  
 18   457 Christofferson, Ke  03 Southridge             6:24.80  
 19   618 Yen, Gavin          03 West Point G           6:36.29  
 20   661 Sayar, Shivas       03 St. George's           6:51.09  
 21   466 Somji, Wasif        03 Southridge             6:51.90  
 22   438 Freeman, Reese      03 Southpointe            6:57.60  
 23   459 Kidd, Garrett       03 Southridge             7:05.02  
 24   483 Swart, Pieter       03 St. George's           7:16.48  
 25   440 Slinn, Calvin       03 Southpointe            7:59.48  
 
Event 3  Girls 10 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 10 Year Olds
  1   530 Lewis, Kendra       02 Vancouver Ol           9:05.44  
  2   289 Haintz, Marquesis   02 Golden Ears            9:14.21  
  3   449 Kobylanski, Maya    02 Southridge             9:21.91  
  4   670 Penalosa, Cassiel   02 Ocean Athlet           9:24.64  
  5   240 Hill, Natalie       02 Crofton Hous           9:42.13  
  6   564 Gadalla, Heather    02 West Point G           9:49.44  
  7   541 Suriya, Shaunika    02 Vancouver Th          10:08.24  
  8   558 Chambers, Joceyln   02 West Point G          10:14.07  
  9   259 Zhang, Joyce        02 Crofton Hous          10:14.54  
 10   668 Warrington, Lucie   02 Vancouver Th          10:16.15  
 11   378 Duchesne, Nicolett  02 Ocean Athlet          10:16.99  
 12   238 French, Rhiannon    02 Crofton Hous          10:20.42  
 13   575 Neil, Olivia        02 West Point G          10:24.56  
 14   389 Peters, Angela      02 Ocean Athlet          10:30.77  
 15   375 Cunha, Alanna       02 Ocean Athlet          10:31.89  
 16   245 Lee, Amanda         02 Crofton Hous          10:43.39  
 17   577 Pallai, Jordan      02 West Point G          10:47.40  
 18   570 Jefferson, Maia     02 West Point G          10:49.24  
 19   557 Carruthers, Naomi   02 West Point G          10:56.18  
 20   698 Hennessey, Sydney   02 Golden Ears           11:30.80  
 21   568 Hamilton, Rebecca   02 West Point G          11:39.65  
 22   552 Aknin, Fortune      02 West Point G          11:39.85  
 23   234 Aidelbaum, Katrina  02 Crofton Hous          12:01.77  
 24   396 Tkach, Sara         02 Ocean Athlet          12:02.27  
 25   235 Chan, Amelia        02 Crofton Hous          12:06.61  
 26   236 Chee, Zoe           02 Crofton Hous          12:11.47  
 27   633 Dodds, Alexa        02 York House S          12:21.10  
 28   671 Chambers, Charlott  02 Unattached B          12:35.72  
 29   422 Dadson, Michelle    02 Royal City T          12:59.38  
 30   431 Cuthbert, Hunter    02 Southpointe           13:02.01  
 31   567 Gupta, Marina       02 West Point G          13:02.05  
 
Event 3  Boys 10 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 10 Year Olds
  1   628 Mackie, Jeremiah    02 White Rock C           8:31.81  
  2   600 Comparelli, Luca    02 West Point G           8:44.82  
  3   411 Muncey-Buckley, Br  02 Ocean Athlet           8:45.44  
  4   469 Anderson, Finn      02 St. George's           9:13.91  
  5   470 Bentley, Theo       02 St. George's           9:18.83  
  6   683 Freybe, Maurits     02 St. George's           9:32.21  
  7   418 Yarmoshuk, Cole     02 Ocean Athlet           9:34.74  
  8   526 Mackenzie, Kai      02 Valley Royal           9:37.60  
  9   480 Lyman, Cameron      02 St. George's           9:48.01  
 10   682 LO, Jeremy          02 St. George's           9:48.19  
 11   523 Janzen, Parker      02 Valley Royal           9:59.15  
 12   599 Chetner, Max        02 West Point G          10:23.42  
 13   229 Iversen, Erik       02 Coquitlam Ch          10:28.26  
 14   462 Lister, Graeme      02 Southridge            10:42.33  
 15   230 Klimos, Nicolas     02 Coquitlam Ch          11:02.47  
 16   521 Boschman, Aaron     02 Valley Royal          11:07.44  
 17   688 Speirs, Arthur      02 St. George's          11:18.91  
 18   456 Benoit, Hiro        02 Southridge            11:57.34  
 19   606 Huttunen, Damon     02 West Point G          12:29.76  
 20   468 Tkatch, Brain       02 Southridge            12:39.58  
 
Event 4  Girls 11 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 11 Year Olds
  1   394 Smith, Cayla        01 Ocean Athlet           8:41.12  
  2   533 Watson, Nina        02 Vancouver Ol           8:53.21  
  3   388 Milic, Hannah       01 Ocean Athlet           9:10.04  
  4   532 Rockell, Stella     01 Vancouver Ol           9:39.50  
  5   376 Denness, Rori       01 Ocean Athlet           9:59.93  
  6   640 Hudson, Samantha    01 York House S          10:04.64  
  7   641 Lecky, Lauren       01 York House S          10:22.55  
  8   382 Hoffmann, Grace     01 Ocean Athlet          10:27.22  
  8   387 Max-Brown, Cecilee  01 Ocean Athlet          10:27.22  
 10   699 Morris, Sdophie     01 Vancouver Th          10:32.55  
 11   590 Williams, Taylor    01 West Point G          10:46.65  
 12   551 Adams, Josephine    01 West Point G          10:48.77  
 13   657 Muncey-Buckley, Mo  01 Ocean Athlet          10:55.04  
 14   383 Hogendoorn, Théa   01 Ocean Athlet          11:18.76  
 15   636 Gill, Mira          01 York House S          12:13.66  
 16   452 Lin, Ashley         01 Southridge            13:16.18  
 17   646 Nadella, Tara       01 York House S          13:16.23  
 
Event 4  Boys 11 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 11 Year Olds
  1   477 Kirkwood, Thomas    01 St. George's           8:25.30  
  2   534 Boothroyd, Gavin    01 Vancouver Ol           8:33.80  
  3   695 Vandenberg, Owen    01 Unattached B           8:56.25  
  4   476 Kingston, Declan    01 St. George's           8:56.66  
  5   428 Janke, Shea         01 Royal City T           9:06.76  
  6   307 Bradley, Carson     01 Kajaks Track           9:21.59  
  7   425 Belcher, Jeremy     01 Royal City T           9:21.61  
  8   595 Bourne, Jacob       01 West Point G           9:27.33  
  9   594 Bondy, Kiann        01 West Point G           9:30.73  
 10   501 McCallum, Conrad    01 St. John's S          10:01.13  
 11   429 Slotman, Noah       01 Royal City T          10:32.96  
 12   471 Choo, Zachary       01 St. George's          10:59.80  
 13   458 Coulter, Nicholas   01 Southridge            11:04.44  
 14   437 Carson, Hillyard    01 Southpointe           11:09.73  
 15   665 Harragan, Gewal     02 Southpointe           11:13.42  
 16   464 Soheili, Arman      01 Southridge            11:39.12  
 17   598 Chen, Jason         01 West Point G          11:42.57  
 18   602 Faraday, Kevin      01 West Point G          11:50.97  
 19   441 Spires, Ethan       01 Southpointe           12:04.30  
 
Event 5  Girls 12 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 12 Year Olds
  1   392 Ribeiro, Hayley     00 Ocean Athlet          12:44.60  
  2   423 Fetherstonhaugh, G  00 Royal City T          12:55.71  
  3   704 Gagnon-Bounaix, Ai  00 Chilliwack Track      12:58.66  
  4   581 Randall, Kennedy    00 West Point G          13:19.04  
  5   676 Fjell, Meghan       00 Vancouver Th          13:32.05  
  6   317 Weltzin, Kalya      00 Langley Must          13:32.90  
  7   701 Morley, Emily       00 Golden Ears           13:49.56  
  8   580 Quan, Lauren        00 West Point G          14:04.54  
  9   573 Moxham, Lindy       00 West Point G          14:07.98  
 10   700 Gill, Gurleen       00 Unattached B          14:09.28  
 11   708 Reimer, Katie       00 Vancouver Th          14:13.99  
 12   384 Janzen, Donn㉠     00 Ocean Athlet          14:18.02  
 13   705 Leblanc, Aly        00 Chilliwack Track      14:27.27  
 14   397 Tork, Alina         00 Ocean Athlet          14:43.37  
 15   292 McNeil, Kayleigh    00 Golden Ears           14:56.84  
 16   373 Bekar, Mya          00 Ocean Athlet          15:00.16  
 17   582 Roddan, Hannah      00 West Point G          15:06.34  
 18   707 Swaffield, Meg      00 Vancouver Th          15:15.45  
 19   675 Warrington, Sofia   00 Vancouver Th          15:21.95  
 20   515 Janzen, Nikki       00 Valley Royal          15:42.09  
 21   500 Wilks, Briar        00 St. John's S          17:55.06  
 22   430 Cuthbert, Chloe     00 Southpointe           18:52.49  
 
Event 5  Boys 12 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 12 Year Olds
  1   472 Graham, Hugh        00 St. George's          11:57.04  
  2   482 Mitchell, Michael   00 St. George's          12:38.00  
  3   400 Biffart, Lucas      00 Ocean Athlet          13:02.57  
  4   232 Parmar, Rajeev      00 Coquitlam Ch          13:06.64  
  5   427 Hunter, Ian         00 Royal City T          13:24.02  
  6   601 Faraday, Justin     00 West Point G          13:40.22  
  7   426 Dadson, Emmanuel    00 Royal City T          13:45.15  
  8   443 Wang, Alex          00 Southpointe           13:56.35  
  9   405 Foreman, Tanner     00 Ocean Athlet          14:31.87  
 10   591 Anthony, Miles      00 West Point G          15:10.21  
 
Event 6  Girls 13 3000 Meter Run HS Jr Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 13 Year Olds
  1   395 Steer, Danielle     99 Ocean Athlet          11:29.10  
  2   505 Willett, Olivia     99 Unattached B          11:34.68  
  3   312 Champoux, Megan     99 Langley Must          11:56.86  
  4   716 Purhar, Saira       99 Phoenix               12:18.55  
  5   514 Heppell, Katia      99 Valley Royal          12:36.26  
  6   290 Hennessey, Jamie    99 Golden Ears           12:50.07  
  7   380 Good, Carly         99 Ocean Athlet          13:02.17  
  8   393 Seidelmann, Lisa    99 Ocean Athlet          13:06.06  
  9   516 MacGregor, Gabe     99 Valley Royal          13:20.56  
 10   509 Bako, Jensen        99 Valley Royal          13:21.87  
 11   424 Vanee, Lauren       99 Royal City T          13:41.96  
 12   709 Lapointe, Annelise  99 Unattached B          13:47.29  
 13   311 Chamberland, Kayla  99 Langley Must          13:48.02  
 14   278 Miles, Jennifer     99 Fraser Acade          14:12.29  
 15   316 Ray, Ally           99 Langley Must          16:02.77  
 
Event 6  Girls 14 3000 Meter Run HS Jr Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 14 Year Olds
  1   381 Greer, Julia        98 Ocean Athlet          11:32.16  
  2   323 Morris, Amy         98 Nanaimo Dist          11:57.84  
  3   537 Charlton, Calli     98 Vancouver Th          11:59.75  
  4   531 Picken, Megan       98 Vancouver Ol          12:35.33  
  5   325 Rainboth, Emma      98 Nanaimo Dist          12:57.85  
  6   529 Cho, Samantha       98 Vancouver Ol          13:08.30  
  7   703 Leblanc, Caitlin    98 Chilliwack Track      13:55.09  
  8   385 Klymchuk, Sammi     98 Ocean Athlet          14:26.11  
  9   265 McGonigle, Nyree    98 Dover Bay Se          14:49.41  
 10   304 Maika, Samantha     98 Kajaks Track          14:51.26  
 11   305 Rosser, Olivia      98 Kajaks Track          15:04.66  
 12   339 Farrar, Una         98 Oak Bay               15:46.02  
 13   346 Manness, Alex       98 Oak Bay               15:48.28  
 
Event 6  Girls 15 3000 Meter Run HS Jr Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 15 Year Olds
  1   391 Ribeiro, Chelsea    97 Ocean Athlet          11:51.38  
  2   706 Kell, Jennifer      97 Valley Royal          12:26.34  
  3   374 Brown, Fiona        97 Ocean Athlet          13:06.74  
  4   511 Chapman, Delaney    97 Valley Royal          13:14.67  
  5   348 Smith Rodrigues, O  97 Oak Bay               13:36.78  
  6   264 Hannibal, Becky     97 Dover Bay Se          13:56.41  
  7   324 Prairie, Manon      97 Nanaimo Dist          14:07.86  
  8   306 Rudakov, Anita      97 Kajaks Track          14:13.29  
  9   711 Favero, Cristina    97 St. John's S          16:05.17  
 10   338 Class, Cathy        97 Oak Bay               16:35.69  
 11   260 Brooks, Madison     97 Dover Bay Se          16:47.34  
 12   296 O'Dwyer, Sinead     97 Golden Ears           17:58.08  
 
Event 7  Boys 13 3000 Meter Run HS Jr Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 13 Year Olds
  1   536 Nobbs, Thomas       99 Vancouver Ol          11:20.81  
  2   330 Grabher, Thomas     99 Nanaimo Dist          11:26.45  
  3   309 Loewen, Nathan      99 Kajaks Track          11:52.19  
  4   406 Forsyth, Luke       99 Ocean Athlet          11:53.50  
  5   549 Palaty, Willem      99 Vancouver Th          12:06.23  
  6   718 Paetzel, Ben        99 Unattached B          12:08.87  
  7   310 Loewen, Samuel      99 Kajaks Track          12:10.46  
  8   276 Smith, Jayden       99 Dover Bay Se          12:45.62  
  9   328 Bassett, Jacob      99 Nanaimo Dist          13:03.62  
 10   487 Gupta, Max          99 St. George's          13:07.66  
 11   404 Cunha, Alexander    99 Ocean Athlet          13:46.36  
 12   548 Palaty, Thomas      99 Vancouver Th          13:54.89  
 13   723 Lewis, Andrew       99 Unattached B          14:12.75  
 14   717 Smith, Mitch        99 Unattached B          14:22.79  
 15   719 Chapman Coombs, Ry  99 Dover Bay Se          15:21.30  
 
Event 7  Boys 14 3000 Meter Run HS Jr Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 14 Year Olds
  1   410 Milic, Michael      98 Ocean Athlet          10:19.43  
  2   546 Marshall, Brodie    98 Vancouver Th          10:57.09  
  3   333 McGovern, Dakota    98 Norwesters T          11:05.55  
  4   366 McLean, Matt        98 Oak Bay               11:12.20  
  5   365 McCulloch, Max      98 Oak Bay               11:13.20  
  6   535 Horrobin, Fergus    98 Vancouver Ol          11:15.55  
  7   415 Silvester-Lee, Jac  98 Ocean Athlet          11:18.89  
  8   486 Elliott, Max        98 St. George's          11:38.34  
  9   354 Conn, Oliver        98 Oak Bay               11:54.62  
 10   277 Somerville, Rowan   98 Dover Bay Se          12:15.47  
 11   329 Bassett, Yosef      98 Nanaimo Dist          12:21.77  
 12   367 Morgan, Liam        98 Oak Bay               12:34.20  
 13   360 Kratz, Gavin        98 Oak Bay               13:02.09  
 14   369 Sandor, Jack        98 Oak Bay               13:05.94  
 15   361 Kyle, Jack          98 Oak Bay               14:36.91  
 16   702 French, Richard     98 Ocean Athlet          14:57.26  
 17   357 Griffin, Matthew    98 Oak Bay               15:07.68  
 18   363 Macauley, Jacob     98 Oak Bay               15:56.61  
 
Event 7  Boys 15 3000 Meter Run HS Jr Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 15 Year Olds
  1   331 Reta, Jemal         97 New West Spa           9:41.38  
  2   318 Colyn, Nicholas     97 Langley Must           9:46.34  
  3   408 Gray, Riley         97 Ocean Athlet          11:03.36  
  4   402 Brownrigg, George   97 Ocean Athlet          11:11.51  
  5   520 Bingert, Aidan      97 Valley Royal          11:43.22  
  6   364 Tanner, Malcolm     97 Oak Bay               11:55.08  
  7   358 Harrison, Glen      97 Oak Bay               11:56.83  
  8   371 Watt, Angus         97 Oak Bay               13:02.11  
 
Event 8  Girls 13-17 4k Run CC HS Sr Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 13-17
  1   519 Siemens, Alexandra  95 Valley Royal          12:48.15  
  2   321 Bassett, Miryam     96 Nanaimo Dist          12:55.43  
  3   322 Bassett, Rebecca    95 Nanaimo Dist          12:57.12  
  4   300 Hutchinson, Nicole  97 Hershey Harr          13:07.74  
  5   336 Brunt, Madelyn      96 Oak Bay               13:32.69  
  6   297 Tinkham, Mikayla    98 Golden Ears           13:38.02  
  7   518 Ross, Sarya         96 Valley Royal          13:39.94  
  8   261 Elliott, Rachel     95 Dover Bay Se          13:47.88  
  9   337 Butler, Elise       95 Oak Bay               13:58.04  
 10   398 Williams, Alison    95 Ocean Athlet          14:04.08  
 11   513 Heisler, Ashley     95 Valley Royal          14:20.79  
 12   295 O'Dwyer, Niamh      96 Golden Ears           14:22.58  
 13   293 McNeil, Mady        97 Golden Ears           14:27.59  
 14   722 Kitsul, Leah        95 Dover Bay Se          14:32.16  
 15   267 Robinson, Madelein  95 Dover Bay Se          14:33.19  
 16   714 Head, Kate          97 MRSS                  14:44.11  
 17   335 Briggs, Gillian     96 Oak Bay               14:44.62  
 18   352 Van Tassell, Camil  96 Oak Bay               14:48.04  
 19   347 Manness, Jessica    97 Oak Bay               14:49.25  
 20   351 Van Tassell, Allie  96 Oak Bay               14:50.22  
 21   713 Chestnut, Taylor    95 Ballenas Sec          14:50.61  
 22   263 Hannah, Jill        95 Dover Bay Se          14:51.69  
 23   291 Johnstone, Christi  97 Golden Ears           14:52.63  
 24   539 Lay, Jennah         95 Vancouver Th          14:56.86  
 25   710 Smart, Mikaela      97 Golden Ears           14:58.28  
 26   538 Edeer, Nazde        95 Vancouver Th          15:02.51  
 27   342 Kirkpatrick, Gilli  95 Oak Bay               15:20.38  
 28   262 Emily, Grey         96 Dover Bay Se          15:26.97  
 29   266 Rasmussen, Danika   97 Dover Bay Se          15:38.00  
 30   327 VanDerLeek, Keisha  95 Nanaimo Dist          16:04.58  
 31   343 Korberg, Claire     96 Oak Bay               16:08.24  
 32   345 MacDonald, Carolin  95 Oak Bay               16:17.42  
 33   341 Kelly, Sophie       96 Oak Bay               16:55.47  
 34   334 Boland, Molly       95 Oak Bay               17:07.19  
 35   288 Clark, Nicole       96 Thomas Haney          17:39.96  
 36   349 Tucker, Brittany    95 Oak Bay               17:58.29  
 37   721 Birchard, Katie     95 Dover Bay Se          18:07.08  
 38   344 LaFreniere, Kather  95 Oak Bay               18:24.94  
 
Event 9  Boys 13-17 5k Run CC HS Sr Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 13-17
  1   301 hooton, jesse       95 Hershey Harr          16:38.52  
  2   272 Oxland, Peter       96 Dover Bay Se          17:12.73  
  3   545 Knechtel, Trevor    95 Vancouver Th          17:14.87  
  4   273 Oxland, Thomas      96 Dover Bay Se          17:22.04  
  5   524 Jorgensen, Oliver   95 Valley Royal          17:34.33  
  6   495 So, Matthew         95 St. George's          17:40.07  
  7   488 Halliday, Kieran    96 St. George's          18:00.18  
  8   356 Farrar, Liam        95 Oak Bay               18:13.26  
  9   712 Figueroa, Brandon   96 Ocean Athlet          18:14.33  
 10   543 Charlton, Braeden   95 Vancouver Th          18:15.21  
 11   409 McKay, Liam         96 Ocean Athlet          18:26.57  
 12   298 Jansen van Rensbur  95 Golden Ears           18:33.13  
 13   353 Chan, Taylor        96 Oak Bay               18:35.90  
 14   527 Mitchelle, Peter    96 Valley Royal          18:36.90  
 15   625 Morris, Sam         95 West Vancouv          18:38.72  
 16   271 Huynh, Miles        98 Dover Bay Se          18:40.39  
 17   269 Gill, Holden        95 Dover Bay Se          18:47.37  
 18   725 Sekhon, Jalen       95 Ocean Athlet          19:02.74  
 19   359 Kaelin, Oliver      95 Oak Bay               19:14.46  
 20   624 Miles, James        95 West Vancouv          19:27.09  
 21   491 Mitchell, Colin     97 St. George's          19:37.74  
 22   550 taylor, matthew     96 Vancouver Th          19:51.15  
 23   270 Higgins, Carter     98 Dover Bay Se          19:56.03  
 24   619 Doherty, Conor      95 West Vancouv          19:57.69  
 25   370 Sieffert, Owen      96 Oak Bay               20:14.08  
 26   544 Favreau, Christian  95 Vancouver Th          20:16.59  
 27   622 Holloway, Conner    95 West Vancouv          20:20.81  
 28   720 Sawatsky, David     95 Chilliwack Track      20:25.24  
 29   715 Loewen, Jacob       96 McMath                20:31.19  
 30   355 Evans, Bryn         97 Oak Bay               20:34.31  
 31   508 Willett, Sam        96 Unattached B          20:36.70  
 32   522 Ganda, Arshdeep     96 Valley Royal          20:38.97  
 33   620 Frost, Jamie        95 West Vancouv          21:00.32  
 34   623 Matheusik, Andre    96 West Vancouv          21:01.64  
 35   286 Robertson, Leith    99 Fraser Acade          21:18.01  
 36   492 Payne, Cedric       96 St. George's          22:24.50  
 37   281 Chandradas, Jeremy  99 Fraser Acade          22:25.88  
 38   490 Mak, Harris         97 St. George's          22:27.33  
 39   362 Leahy, Edmond       95 Oak Bay               23:23.95  
 40   368 Pawlowski, Peter    96 Oak Bay               23:24.01  
 41   285 Podkrant, Mitchell  99 Fraser Acade          23:30.78  
 42   282 di Salvo, Gionfran  99 Fraser Acade          24:23.79