Licensed to Ocean Athletics Track & Field Club
                                      HY-TEK's Meet Manager 22/06/2012 07:58 AM
                2012 Twilight Series - 20/06/2012 to 21/06/2012                
                                    Surrey                                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 12-99 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1   844 Noel, Peggy         94 Ocean Athlet                    2:17.94  
  2   919 Slade, Erin         93 Unattached B                    2:19.32  
  3   936 Greer, Julia        98 Ocean Athlet                    2:19.78  
  4   921 Ribeiro, Chelsea    97 Ocean Athlet                    2:24.49  
  5   946 Keane, Brianna      95 Unattached B                    2:25.63  
  6   809 Unruh, Alicia       97 Unattached B                    2:32.40  
  7   814 Klymchuk, Samantha  98 Ocean Athlet                    2:56.39  
 
Event 2  Men 12-99 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   847 Johnston, Blair     92 Unattached B                    1:56.51  
  2   817 Voth, Chris         91 Unattached B                    1:56.72  
  3   842 Bruchet, Jake       93 Ocean Athlet                    1:56.97  
  4   805 Ott, Andrew         91 Unattached B                    1:57.55  
  5   934 McKay, Liam         96 Ocean Athlet                    1:57.56  
  6   832 Trummer, Max        96 Vancouver TH                    1:57.74  
  7   945 Von Rensburg, Ewer  95 Golden Ears                     1:59.18  
  8   831 Riddell, Patrick W  94 Vancouver TH                    2:01.71  
  9   846 Buckshan, Joseph    92 Vancouver TH                    2:02.70  
 10   944 Muller, Reid M.     97 Golden Ears                     2:02.87  
 10   845 Anand, Kapil        86 Vancouver TH                    2:02.87  
 12   942 Dunlop, Jared       96 Golden Ears                     2:06.47  
 13   935 Brownrigg, George   97 Ocean Athlet                    2:15.04  
 14   820 Roberts, Richard    96 Ocean Athlet                    2:19.60  
 15   923 Gray, Riley         97 Ocean Athlet                    2:20.20  
 
Event 4  Women 16-99 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: -0.1
  1   816 Palesch, Meghan     95 Ocean Athlet                      14.26  
  2   848 Abrams, Andrea      90 Unattached B                      15.76  
 
Event 5  Men 14-15 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: -0.5
  1   924 Hanna, Jake         97 Ocean Athlet                      14.22  
 
Event 6  Men 16-99 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: -0.1
  1   813 McLaren, Doug       76 Unattached B                      15.44  
  2   828 Strome, Ethan       96 New West Spa                      16.08  
  3   955 Daly-Grafstein, Be  94 Vancouver TH                      16.76  
 
Event 8  Men 9-11 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1   827 Denman, Ryan        01 Ocean Athlet                       9.22  
  2   801 Penson-McCoy, Jesa  01 South Fraser                       9.54  
  3   963 Pavlovic, Nicolas   04 Ocean Athlet                       9.77  
  4   818 Watkins, Cole       01 Ocean Athlet                      10.02  
  5   812 McKay, Fraser       02 South Fraser                      10.62  
  6   826 Denman, Justen      04 Ocean Athlet                      11.20  
 
Event 9  Women 9-99 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: -0.8
  1   816 Palesch, Meghan     95 Ocean Athlet                      12.69  
  2   839 Reimer, Lexy        97 Ocean Athlet                      13.06  
  3   940 Friedmann, Natasha  96 Valley Royal                      13.54  
  4   951 Amaral, Desiree     97 South Fraser                      13.78  
  5   925 Searle, Andrea      97 Kajaks Track                      14.24  
  6   809 Unruh, Alicia       97 Unattached B                      14.99  
 --   921 Ribeiro, Chelsea    97 Ocean Athlet                      15.10  
Section  2     Wind: 0.2 
  1   830 Duncanson, Jade     98 Ocean Athlet                      13.12  
  2   803 Paterso, Georgia    98 South Fraser                      13.38  
  3   833 Snow, Cayla         00 Ocean Athlet                      13.90  
  4   932 Hall, Jorden        99 Ocean Athlet                      13.94  
  5   938 Chow, Cheryl        98 Unattached B                      14.20  
  6   802 Paterson, Camille   98 South Fraser                      15.23  
  7   807 Bailey, Adelia      01 Ocean Athlet                      15.51  
  8   947 Clarke, Amy         02 Ocean Athlet                      15.71  
 
Event 10  Men 9-99 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: -1.3
  1   804 McLean, Matthew     97 Ocean Athlet                      11.72  
  2   834 Walkow, Daniel      94 Ocean Athlet                      11.73  
  3   924 Hanna, Jake         97 Ocean Athlet                      11.74  
  4   828 Strome, Ethan       96 New West Spa                      12.23  
  5   849 Dickson, Tom        53 Valley Royal                      12.27  
 
Event 11  Women 12-15 300 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1   938 Chow, Cheryl        98 Unattached B                      46.18  
  2   802 Paterson, Camille   98 South Fraser                      48.35  
 
Event 13  Women 16-99 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   819 Korpach, Sarah      96 Ocean Athlet                    1:01.04  
  2   936 Greer, Julia        98 Ocean Athlet                    1:06.26  
 
Event 14  Men 16-99 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   949 Zigic, Jovan        94 Unattached B                      52.29  
  2   805 Ott, Andrew         91 Unattached B                      52.43  
  3   842 Bruchet, Jake       93 Ocean Athlet                      52.62  
  4   957 Marchinkow, Adam    93 Coastal Trac                      53.29  
  5   836 Fryer, Peter        83 Unattached B                    1:02.10  
Section  2  
  1   924 Hanna, Jake         97 Ocean Athlet                      52.23  
  2   828 Strome, Ethan       96 New West Spa                      55.27  
  3   945 Von Rensburg, Ewer  95 Golden Ears                       55.66  
  4   939 Chow, Conrad        96 Unattached B                      55.75  
  5   935 Brownrigg, George   97 Ocean Athlet                    1:00.07  
 
Event 18  Men 12-15 1200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1   941 Wadhwani, Isaac K.  97 Golden Ears                     3:26.10  
  2   954 Milic, Michael      98 Ocean Athlet                    3:33.93  
  3   964 Dyson, Fraser       97 Coastal Trac                    3:53.81  
  4   815 Flynn, Patrick      99 Ocean Athlet                    4:14.20  
 
Event 19  Women 16-99 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   933 Degnan, Etta        94 Sunshine Coa                    5:17.56  
  2   829 Napoleone, Gabby    94 Unattached B                    5:22.76  
 
Event 21  Women 9-99 High Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1   937 Neveu, Taylor G.    96 Ocean Athlet                      1.55m  
  2   821 Evans, Anastasia F  97 Coquitlam CH                      1.50m  
  3   932 Hall, Jorden        99 Ocean Athlet                      1.45m  
 
Event 22  Men 9-99 High Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   960 Khan, Bashir        94 Vancouver TH                      1.85m  
  2   961 Chen, Youle         94 Vancouver TH                      1.80m  
  3   840 Walkow, Hunter      96 Ocean Athlet                      1.65m  
 
Event 23  Women 9-99 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   951 Amaral, Desiree     97 South Fraser                      4.70m   NWI 
  2   803 Paterso, Georgia    98 South Fraser                      4.44m   NWI 
  3   925 Searle, Andrea      97 Kajaks Track                      4.43m   NWI 
  4   833 Snow, Cayla         00 Ocean Athlet                      4.27m   NWI 
  5   807 Bailey, Adelia      01 Ocean Athlet                      3.91m   NWI 
  6   947 Clarke, Amy         02 Ocean Athlet                      3.70m   NWI 
 --   802 Paterson, Camille   98 South Fraser                       FOUL       
 
Event 24  Men 9-99 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   815 Flynn, Patrick      99 Ocean Athlet                      4.25m   NWI 
  2   827 Denman, Ryan        01 Ocean Athlet                      3.70m   NWI 
  3   801 Penson-McCoy, Jesa  01 South Fraser                      3.33m   NWI 
  4   812 McKay, Fraser       02 South Fraser                      3.18m   NWI 
  5   963 Pavlovic, Nicolas   04 Ocean Athlet                      2.70m   NWI 
  5   958 Lee, Caiden         05 Ocean Athlet                      2.70m   NWI 
  5   952 Groleau, Cameron    03 Ocean Athlet                      2.70m   NWI 
  8   953 Groleau, Logan      06 Ocean Athlet                      2.60m   NWI 
  8   826 Denman, Justen      04 Ocean Athlet                      2.60m   NWI 
 
Event 25  Women 9-99 Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   950 Botsis, Chanell     98 Kajaks Track                     35.79m   1 KG
  2   835 Wolczyk, Brittni    97 Langley Must                     31.27m   1 KG
 
Event 26  Men 9-99 Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   929 Ingvaldson, Benjam  96 Ocean Athlet                     46.57m   1.5 K
  2   843 McDonald, Dave      54 Unattached B                     35.62m   1.5 K
 
Event 27  Women 9-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   837 Woodward, Krista    84 Kajaks Track                     59.34m  
  2   928 xxx, Tiffany        91 Langley Must                     49.80m   600
  3   835 Wolczyk, Brittni    97 Langley Must                     37.94m   600
  4   950 Botsis, Chanell     98 Kajaks Track                     37.77m   600
  5   825 Rasche, Teagan      97 Langley Must                     36.97m   600
  6   930 Denness, Rori       01 Ocean Athlet                     24.24m   400
  7   807 Bailey, Adelia      01 Ocean Athlet                      9.83m   400
 
Event 28  Men 9-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   838 Hanna, Maxwell      95 Langley Must                     53.03m   800
  2   808 Ellingson, Jordan   97 Unattached B                     44.20m   600
  3   965 Donnelly, Sean      97 Unattached B                     37.35m   600
  4   806 Alvaro, Ralph       92 Unattached B                     36.21m   800
 
Event 29  Men 16-17 Octathlon
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   822 Adugalski, Sebasti  95 Ocean Athlet                       4886   10   
  2   920 Ingvaldson, Dellin  92 Ocean Athlet                       4659    8   
  3   813 McLaren, Doug       76 Unattached B                       4042    6   
  4   823 Saito, Steven       95 Ocean Athlet                       3711    5   
 
Event 29  Octathlon: #1 Men 16-17 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1     Wind: -0.3
  1   920 Ingvaldson, Dellin  92 Ocean Athlet             11.40     774
  2   822 Adugalski, Sebasti  95 Ocean Athlet             11.56     740
  3   813 McLaren, Doug       76 Unattached B             11.82     687
  4   823 Saito, Steven       95 Ocean Athlet             12.55     547
 
Event 29  Octathlon: #2 Men 16-17 Long Jump
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Flight  1  
  1   920 Ingvaldson, Dellin  92 Ocean Athlet             5.77m  +0.0    537
  2   822 Adugalski, Sebasti  95 Ocean Athlet             5.57m  +0.0    496
  3   823 Saito, Steven       95 Ocean Athlet             5.49m   0.2    479
  4   813 McLaren, Doug       76 Unattached B             5.44m  +0.0    469
 
Event 29  Octathlon: #3 Men 16-17 Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   920 Ingvaldson, Dellin  92 Ocean Athlet            13.50m     698 7.26
  2   823 Saito, Steven       95 Ocean Athlet             9.80m     474 5 KG
  3   813 McLaren, Doug       76 Unattached B             9.57m     460 7.26
  4   822 Adugalski, Sebasti  95 Ocean Athlet             9.41m     450 5 KG
 
Event 29  Octathlon: #4 Men 16-17 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   920 Ingvaldson, Dellin  92 Ocean Athlet             51.97     726
  2   822 Adugalski, Sebasti  95 Ocean Athlet             52.39     708
  3   823 Saito, Steven       95 Ocean Athlet             58.09     480
  4   813 McLaren, Doug       76 Unattached B             59.39     434
 
Event 29  Octathlon: #5 Men 16-17 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1     Wind: 0.8 
  1   822 Adugalski, Sebasti  95 Ocean Athlet             15.00     850
  2   813 McLaren, Doug       76 Unattached B             15.74     762
  3   823 Saito, Steven       95 Ocean Athlet             17.30     593
  4   920 Ingvaldson, Dellin  92 Ocean Athlet             20.05     345
 
Event 29  Octathlon: #6 Men 16-17 High Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1   822 Adugalski, Sebasti  95 Ocean Athlet             1.75m     585
  2   813 McLaren, Doug       76 Unattached B             1.72m     560
  3   920 Ingvaldson, Dellin  92 Ocean Athlet             1.63m     488
  4   823 Saito, Steven       95 Ocean Athlet             1.36m     290
 
Event 29  Octathlon: #7 Men 16-17 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   920 Ingvaldson, Dellin  92 Ocean Athlet            49.05m     575
  2   822 Adugalski, Sebasti  95 Ocean Athlet            33.43m     348
  3   813 McLaren, Doug       76 Unattached B            31.16m     316
  4   823 Saito, Steven       95 Ocean Athlet            27.48m     264
 
Event 29  Octathlon: #8 Men 16-17 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1   822 Adugalski, Sebasti  95 Ocean Athlet           2:55.46     709
  2   823 Saito, Steven       95 Ocean Athlet           3:08.39     584
  3   920 Ingvaldson, Dellin  92 Ocean Athlet           3:16.04     516
  4   813 McLaren, Doug       76 Unattached B           3:36.11     354
 
Event 33  Men 12-99 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   959 Viola, Lawrence     94 Coquitlam CH                   16:13.74  
 
Event 35  Men 12-99 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Coquitlam Cheetahs  'A'                                      3:14.98  
     1) 967 Linde, James K. 94          2) 969 Harding, Hodson 94         
     3) 968 George, Nathan K. 94        4) 970 Ayesu-Attah, Benjamin 93   
  2 Coquitlam Cheetahs  'B'                                      4:57.20  
  3 Unattached  'A'                                              5:09.50  
 
Event 36  Men 12-99 800 Meter Run wHEELCHAIR
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   811 Shinoda, Masashi    88 WC Race Seri                    2:13.77  
  2   841 Solla, Eddy         95 WC Race Seri                    2:28.70  
 
Event 37  Men 12-99 100 Meter Dash wHEELCHAIR
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1   810 Dewitt, Nathan      90 WC Race Seri                      17.53  
  2   811 Shinoda, Masashi    88 WC Race Seri                      17.96  
  3   841 Solla, Eddy         95 WC Race Seri                      19.92  
 
Event 38  Men 12-99 Shot Put PARA
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1   931 Keobke, Darryl      98 WC Race Seri                      9.13m   4 KG
  2   926 Davis, Andrew       73 WC Race Seri                      4.98m   2 KG
  3   927 Morrow, Colin       88 WC Race Seri                      4.42m   4 KG
 
Event 39  Men 12-99 Shot Put WHEELCHAIR
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   841 Solla, Eddy         95 WC Race Seri                    109.66m  
  2   810 Dewitt, Nathan      90 WC Race Seri                    107.03m  
  3   811 Shinoda, Masashi    88 WC Race Seri                    104.61m  
 
Event 40  Men 12-99 200 Meter Dash PARA
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: -0.1
  1   962 Dolfo, Braedon S.   93 Langley Must                      23.29  
  2   966 Ference, Lucas      92 Coastal Trac                      23.30  
  3   948 Williamson, Dylan   90 Langley Must                      23.49  
 
Event 41  Men 12-99 Shot Put WHEELCHAIR
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1   841 Solla, Eddy         95 WC Race Seri                     35.16m  
  2   810 Dewitt, Nathan      90 WC Race Seri                     33.05m  
  3   811 Shinoda, Masashi    88 WC Race Seri                     32.36m  
 
Event 42  Women 9-99 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: 0.2 
  1   803 Paterso, Georgia    98 South Fraser                      27.55  
  2   940 Friedmann, Natasha  96 Valley Royal                      28.02  
  3   951 Amaral, Desiree     97 South Fraser                      28.65  
  4   925 Searle, Andrea      97 Kajaks Track                      29.86  
  5   807 Bailey, Adelia      01 Ocean Athlet                      33.02  
 
Event 43  Men 9-99 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: -0.2
  1   827 Denman, Ryan        01 Ocean Athlet                      31.30  
  2   963 Pavlovic, Nicolas   04 Ocean Athlet                      34.68  
  3   812 McKay, Fraser       02 South Fraser                      36.68  
  4   826 Denman, Justen      04 Ocean Athlet                      41.21  
 
Event 44  Men 9-99 1500 Meter Run WHEELCHAIR
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1   811 Shinoda, Masashi    88 WC Race Seri                    4:48.08  
  2   841 Solla, Eddy         95 WC Race Seri                    5:00.35  
 
Event 45  Men 9-99 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1   929 Ingvaldson, Benjam  96 Ocean Athlet                     15.26m   5 KG
 
Event 46  Men 12-99 200 Meter Dash Wheelchair
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: -0.2
  1   811 Shinoda, Masashi    88 WC Race Seri                      32.36  
  2   810 Dewitt, Nathan      90 WC Race Seri                      33.05  
  3   841 Solla, Eddy         95 WC Race Seri                      35.16  
 
                     Men - Team Rankings - 1 Events Scored
===============================================================================
    1) OCEAN ATHLETICS             23        2) UNATTACHED BRITISH COLUMB   6